Политика

Заев: Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме

„Никој не може да ни ги одземе реформите и промените кои заедно ги постигнавме, а од оваа неизвесност ќе излеземе само посилни и поискусни“, сподели вечерва премиерот Зоран Заев.

„Никој не може да не спречи да продолжиме по патот по кој цврсто напредуваме – патот на раст на платите, патот на борба против корупцијата, сиромаштијата и загадувањето, патот на социјална заштита на ранливите, патот на градење институции кои се поткрепа на секој граѓанин.

Почитувани граѓани, стануваме членка на НАТО, што беше наша стратешка цел од независноста до денес. Јасно е дека Балканот се промени и дека станува извор на стабилност. ЕУ добро го знае тоа и мора да прифати дека и Балканот е европски. Остануваме посветени и со работа докажуваме каде ни е местото“, додава Заев.

Поврзани вести

Пендаровски на 16 февруари ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Влатко Зорба

Пендаровски: Секој од нас да посвети повеќе внимание во одржувањето на здравата животна средина

user3

Пленковиќ и Макрон разговарале за отворањето преговори со Северна Македонија

Влатко Зорба

Мицкоски за истрагата за теретаната: Го добив бројот на именуваното лице и му напишав порака, тоа е вистина

Контролата на Државниот инспекторат не покажала неправилности во фирмата за медицински отпад

Влатко Зорба

Муса: Ќе се повлечам од функцијата заменик министер за здравство за да ја расчистам оваа стапица

user3