Политика

Заев вечерва на соочување на „Само интервју“, Мицковски ја одбил поканата

Уредникот и водител Гоце Михајловски на „Само интервју“ на Kанал 5 телевизија на Фејсбук утрово најави дека вечерва пред изборниот молк гостин ќе му биде само лидерот на СДСМ, Зоран Заев, а неговиот политички опонент ја одбил поканата.

„ За жал, вториот претендент за премиер, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја одби поканата за интервју, поради, како што ни беше кажано, презафатеност, напиша Михајловски.

Интервјуто е вечерва во 21:15 часот на Канал 5 телевизија.

Поврзани вести

Нов ден од предизборната кампања: Политичките партии на терен, „бомби“ на социјалните мрежи и медиуми

Османи: Лажна е веста дека ДУИ им платиле на Комитите да го демолираат билбордот за Албанец премиер

Членките на ЕУ не успеаја да се договорат за отворање на преговорите со С. Македонија и ЕУ

user4

Заев: Државата не прислушува, но приватно многумина прислушуваат и снимаат

Влатко Зорба

ВМРО-ДПМНЕ повикува да се разгледа нивниот предлог за зголемување на ликвидност во ПИОМ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Шекеринска: Зборот е збор, немаме време за губење, одиме напред