Политика

Заев за „КОХА“ Во тек се консултации од различен формат

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во изјава за весникот „КОХА”, вели дека во тек се консултациите за обезбедување на ново парламентарно мнозинство, вклучувајќи ја и ДУИ на Али Ахмети.

„Во тек се консултации од различен формат, доколку има некаков прогрес во разговорите ќе ја информираме јавноста“, изјави за весникот Заев.

Поврзани вести

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ да ги повлечат амандманите за Изборниот законик

Никола Поповски

Обраќање на Пендаровски за актуелната ситуација

Рамчиловиќ кон ВМРО-ДПМНЕ: Пред странците клечите, а во јавноста зборувате нешто друго

Влатко Зорба

Независна пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски избра да оди со кандидати како министерката на Бранко-Гога и Сафет Бишевац

Кочоска: Ми забранија да имам увид во сметките и во буџетот (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Охрабрени сме од мерките за заштита кои се преземени, ќе видиме каков ќе биде одѕивот, вели Брнс

Влатко Зорба