Политика

Зекири позитивен на коронавирус

Потпрестедателот на СДСМ Мухамед Зекири на својот Фејсбук профил објавил дека е позитивен на коронавирусот.

Тој информирал дека заедно со сопругата и неговата три месечна ќерка добиле позитивни резултати од тестирањето за Ковид-19.

„За среќа јас немам никаков симптом но резултирав позитивен. Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни. Доколку кај вас или ваши блиски забележите и најмал симптом консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате. Изразувам жалење и се извинувам доколку несвесно последниве денови сум довел некого во незавидна позиција“, напиша Зекири.

Поврзани вести

Васев: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ дека ќе го поништи Преспанскиот договор е опасна теза штетна за националните и државните интереси (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Заев: 23 илјади компании аплицирале за помошта за плата од 14 500 денари

СДСМ очекуваат да биде изгласана една изборна единица

Влатко Зорба

Груби: Нема простор за паника и јазична гимнастика – Дали ќе гласате за Зоран, Христијан или за Албанец?

Филипче од Здравствен дом Битола: Значително се подобрени здравствените услуги и услови на граѓаните (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Средба Заев-Шаленберг: Австрија со позитивен став за отворање преговори со ЕУ

Влатко Зорба