Политика

Зекири за повикот на Реисот: Овој РЕЗИЛ место да помогне на граѓаните во ова време на криза бара државата него да го помогне…

По заканите упатени од реисот Сулејман Реџепи кон владата дека ќе ги повлече повиците за заштита од пандемијата ако на ИВЗ не и дадат помош, со свој коментар на Фејсбук излезе и пратеникот од редовите на СДСМ, Мухамед Зекири.

-Овој РЕЗИЛ место да помогне на граѓаните кои имаат потреба во ова време на криза бара државата него да го помогне… ццц Криминалецот криминалец останува друго не може да биде!!!Мрш…, напиша Зекири на својот профил.

Ky far REZILI ne vend se te del t’ju ndihmoje nevojtareve ne kete kohe krize, ky pret shteti kete ta ndohmoje……

Gepostet von Muhamed Zekiri am Donnerstag, 9. April 2020

 

Поврзани вести

Седници на две собраниски комисии

Stefanija Kuzmanovska

Совет на амбасадори: Договорот со Бугарија е единствениот пат за зајакнување на односите меѓу двете земји

Калеска Ванчева: Опозицијата е таа што треба да се залага изборите да продолжат, а не Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да бегаат од нив

Анѓушев: Проблемот со заминувањето на младите не е само наш проблем, туку и на целиот регион

Влатко Зорба

Спасовски и Заев се сретнаа со Вселенскиот Патријарх г. г. Вартоломеј во Истанбул

Влатко Зорба

Дескоска ја менува Каракамишева во Венецијанската комисија

Влатко Зорба