Политика

Жерновски: Гласањето се одвива безбедно

„Ја имам честа да бидам контролор на избирачко место на Кале, односно во средина каде живеат и Македонци, и Албанци, и Роми, и Турци.
Морам да истакнам дека сите безбедносни протоколи се почитуваат. Членовите на избирачките одбори носат заштитна опрема и седат на пропишаното растојание“, пишува заменик министерот за надворешни работи Андреј Жерновски.

„Гласачите носат заштитни маски. Со дистанца на влезот на гласачкото место, се гласа трпеливо според принципот еден-по-еден, при што рацете се дезинфицираат пред и по гласањето. Честитки, така треба. Да покажеме и докажеме сите дека знаеме и умееме!“, посочува тој.

Поврзани вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Филипче станаа кластер на корона

Градоначалничката на Тетово одликувана со „Орден на Ѕвездата на Италија“

Александар Петровски

Пратениците изгласаа покачување на платите во јавната администрација

Влатко Зорба

Владини консултации за следните чекори по состанокот во Брисел

user3

Владата на СДСМ гради позитивна бизнис клима

Александар Петровски

„Ла Кроа“: Македонија дестабилизирана со француската одлука да и ги затвори вратите на ЕУ

Влатко Зорба