МАКЕДОНИЈА Хроника

Полицајци брутално тепаат човек на улица, МВР работи на расчистување на случајот (ВИДЕО)

На Фејсбук осамна видео во кое се гледа како полициски службеници брутално претепуваат човек на улица од рамска националност.

Веднаш со реакција се јави одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при Министерството за внатрешни работи веќе го утврди идентитетот на учесниците во настанот и презема мерки и активности за целосно расчистување на случајот, по што јавноста ќе биде соодветно информирана.

Ова се наведува во денешното соопштение од МВР во врска со видео материјалот што денеска беше објавен на социјалните мрежи, а на кое, како што стои, се гледа незаконито и непрофесионално постапување на полициски службеници.

Поврзани вести

Временска прогноза за наредните денови

Берта Китинска

Николовски: За краток период направиме голем пресврт на истокот

Stefanija Kuzmanovska

Стартува кампањата #НосамМаска

Влатко Зорба

Чулев: Стојам позади мојот поранешен советник Чикаш, Јанкуловска е чесна личност

Никола Поповски

Кражба и пукање вчера на Бит Пазар

Влатко Зорба

Во карантин половина од вработените: Лаборант од Детската клинка позитивен на коронавирус

Берта Китинска