МАКЕДОНИЈА

Попоски позитивен на коронавирус

Никола Попоски од ВМРО-ДПМНЕ вечерва напиша на неговиот Фејсбук профил дека е позитивен на ковид 19. Тој вели дека се чувствува добро и дека засега нема симптоми. Поповски беше поранешен министер за надворешни работи.

 

Добив позитивен разултат на тест за ковид. Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата.

Gepostet von Nikola Poposki am Donnerstag, 22. Oktober 2020

Поврзани вести

Пановски: Доколку некој доктор се разболи, не влегува во евиденција

Никола Поповски

Жителка на Тетово била претепана од сопругот, МВР не интервенирало затоа што бил позитивен на коронавирус

Никола Поповски

Царовска: Ни треба цврст образовен систем кој е во добра кондиција

Берта Китинска

Објавени првите фотографии од „Лајка“, отворањето закажано за после изборите

Владата обезбеди 100.000 заштитни маски за граѓаните на Куманово, Прилеп и Тетово

Влатко Зорба

Паркинг местата со цени по метар квадратен колку и самиот стан, нема регулација на ценовниците