МАКЕДОНИЈА

Препораки од др Жан Митрев за борбата против коронавирусот (видео)

Прочуениот доктор Жан Митрев, за првпат од почетокот на епидемијата, се огласи и го кажа своето мислење за болеста која се прошири низ целиот свет.

„Повеќе медиуми побараа мое мислење за оваа состојба, за тоа како можеме да го победиме овој монструм од вирус“, вели докторот во своето излегување.

Според него, вирусот својот главен и природен ресурс го нашол во  лилјакот, но сепак, животното не се разболува од него, иако е цицач како нас.

Во продолжение погледнете го целосното видео со доктор Жан Митрев.

 

Поврзани вести

Груевски со честитка на ФБ: Се бара 11 Октомври да го означува почетокот на граѓанската војна…

Влатко Зорба

Во октомври повисоки температури за 2,4 степени

Влатко Зорба

СДСМ: Уште долго ќе се памети последниот дебакл на Мицкоски на телевизиски дуел со Заев

Првата пациентка нема коронавирус, оди на домашно лекување

Властите во Косово не знаат каде се наоѓа обвинетиот за „Монструм“, Африм Исмаиловиќ

Maja_Serafimova

Ацевски: Сите релевантни фактори, дури и Макрон кажаа дека сме заслужиле датум за преговори