МАКЕДОНИЈА

Прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче

Во 13 часот закажана е прес конференција на министерот за здравство Венко Филипче кој ќе ја информира јавноста за најновата состојба со коронавирусот во земјава.

 

Поврзани вести

Горјан Тозија ќе си поднесе оставка

Димковски: Во јуни 2017-та година, затекнавме напластени проблеми во секој дел од земјоделството

Влатко Зорба

Еве каква е состојбата на патиштата, по тридневен карантин (ВИДЕО)

Ги запознаваме ретките болести: Хиперамонемија

Stefanija Kuzmanovska

Без коментар од германското МНР за бугарскиот меморандум: Историјата треба да им се остави на историчарите

Никола Поповски

Макрон ќе ги посети Скопје и Тирана следниот месец

Александар Тодески