МАКЕДОНИЈА Политика

Прес конференција на Заев и евроамбасадорот Гир (ВО ЖИВО)

Прес конференција на премиерот Зоран Заев и новиот евроамбасадор во Република Северна Македонија, Дејвид Гир.

 

Поврзани вести

Ревизорите испиле кафе во СЈО и си заминале без документи

Александар Тодески

Пуштена во употреба шестоседната жичница на Шапка

Берта Китинска

Во Пехчево и Валандово нема ниту еден активен случај на коронавирус

Берта Китинска

Царовска, Шкријељ и Адеми на средба за различните аспекти поврзани со дуалното образование

Никола Поповски

Д-р Андоновски: Коронавирусот децата го поминува за многу кратко време без никакви последици

Берта Китинска

Отворено првото бесплатно училиште за музика, уметности и вештини за деца во социјален ризик

Влатко Зорба