МАКЕДОНИЈА

Прес-конференција за четвртиот пакет економски мерки (ВО ЖИВО)

Прес-конференција на премиерот Зоран Заев за презентирање на четвртиот пакет економски мерки за ревитализирање на економијата во услови на КОВИД-19.

На прес-конференцијата ќе бидат присутни и заменик-претседателот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, министрите Фатмир Бесими, Крешник Бектеши, Арјанит Хоџа, Јагода Шахпаска и Благој Бочварски.

 

Поврзани вести

Станковиќ: Луѓето почнаа да го заобиколуваат прогресивниот данок, затоа го одложивме на 3 години

Viktor Jovanov

Протест на тутунари од Прилепско, бараат реална процена на тутунот

Stefanija Kuzmanovska

Облачно со засилен северен ветер и со повремени врнежи претежно од снег

Влатко Зорба

Собраниската Комисија ќе расправа за спроведување на Законот за локална самоуправа

Maja_Serafimova

Одложен најавениот прекин на вода на булеварот „Борис Трајковски“ бб

МЗШВ: Објавен јавниот повик за техничка поддршка за организирање и спроведување локални манифестации и саеми

Stefanija Kuzmanovska