МАКЕДОНИЈА

Презакажана седницата на ДИК за во 19:30 часот

Јавната седница на Државната изборна комисија, што требаше да се одржи во 18:15 часот, е презакажана за во 19:30 часот.

– Поради финални контроли на податоците седницата се презакажува и истата ќе започне во 19:30 часот, информираа од ДИК.

Се очекува ДИК да ги објави неофицијалните конечни резултатити од вчерашните парламентарни избори.

Објавувањето на резултатите од изборите се пролонгираше бидејќи имаше пад на сајтот за известување во неколку наврати, за што од ДИК информираа дека станува збор за надворешен напад.

Седницата ќе се емитува во живо на Јутјуб каналот на ДИК

 

Поврзани вести

Во Скопје активни 1.699 случаи со КОВИД-19

Stefanija Kuzmanovska

Ременски со видеоснимки ќе го оспорува претресот во нејзиниот дом

Николовски: На 12 април ќе победиме затоа што одбираме сложно да одиме по правиот пат

Шекеринска: Немаме влијание во Судскиот совет

Влатко Зорба

Тачи: Нема Влада без Албанците, војна може да има

Дика: Општо познато е дека мојата сестра беше претседател на Меѓународниот сојуз

Stefanija Kuzmanovska