МАКЕДОНИЈА Хроника

Приведени тројца малолетници кои краделе златни синџирчиња

Полицијата приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело тешка кражба на дрзок начин.

Според МВР, на 22.09.2020 во периодот од 10.30 до 11.00 часот на автобуска постојка на ул„11 Октомври“ во Скопје, Ј.П(67) од Кратово пријавила дека со употреба на сила од вратот и биле одземени две златни ланчиња. По преземени мерки од страна на полициски службеници сторителите биле пронајдени и од нив биле одземени синџирчиња.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Поврзани вести

Муслиу: Не верувам дека ќе се оди на таа формула 3+1 односно три години премиер Заев, а една ДУИ

Заев: СДСМ е фаворит на изборите кои ќе се одржат на 12 април

Полицајци тепаат човек среде улица (ВИДЕО)

Новиот филм на Манчевски „Врба“ – вечерва пред домашната публика

Влатко Зорба

Спасовски за Водици: Со оптимизам и добра волја секој од нас да даде придонес за заедничка подобра иднина

Денеска со два лета од Виена и Базел пристигнуваат 360 наши сограѓани