МАКЕДОНИЈА

Програми за работа и повеќе законски решенија ќе разгледува владата на седница

Владата на Република Северна Македонија денеска ќе ги одржи редовните 173-та и 174-та седница, со повеќе точки на дневен ред од својата програма за работа и од интерес на граѓаните, соопшти владината Прес-служба.

На дневниот ред на 173-та седница се предложени поголем број точки со кои се предлага усвојување на програми за работа, финансиски планови и биланси за работата на министерствата, на јавните и државни претпријатија, како и на акционерските друштва со сопственост на државата.

Во рамките, пак, на редовната 174-та седница на Владата, ќе бидат разгледани повеќе информации, ќе бидат утврдени одлуки, и повеќе предлози за измени и дополнувања, како и предлог законски решенија.

Поврзани вести

Жерновски: На најголемиот здравствен предизвик дадовме здрав одговор

Димитров и колегите од Западен Балкан испратија барање до Европската комисија

Влатко Зорба

Треба да се направи уште многу за состојбите со родовата нееднаквост, вели Пендаровски

Утре ќе биде направена првата екстракција на крв кај пациент, најави Филипче

Берта Китинска

Седумгодишното дете кое почина на Клиниката за детски болести немало коронавирус

Влатко Зорба

Николовски: Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ ќе го разгледа донесувањето на Законот за ЈО

Берта Китинска