МАКЕДОНИЈА

Променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне

Времето денеска ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне. Во текот на денот облачноста ќе се намалува, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 5 степени, а дневната од 7 до 13 степени.

Во Скопје и околината променливо облачно со локални врнежи од дожд особено претпладне. Утринската температура ќе достигне до 3 степени, а дневната до 10 степени.

Поврзани вести

Претседателот на ЕП Давид Сасоли во Скопје

Влатко Зорба

Филипче: Со новите тестови побрзо ќе се добиваат резултатите

Ангеловска без коментар на одлуката на Уставниот суд

Берта Китинска

Николовски: Очекувам за клучни политики да имаме поддршка од повеќе пратеници од опозицијата

Никола Поповски

Ковид-19 зема замав, рекорден број новозаболени и оздравени во државава

Влатко Зорба

Сопругата на претседателот Пендаровски учествуваше на настанот „Таа лета со сопствени крилја“