МАКЕДОНИЈА

Променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 4 до 11 степени, а дневната од 14 до 25 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Утринската температура ќе достигне до 9 степени, а дневната до 22 степени.

Поврзани вести

Пронајдени и подигнати над 300 гранати кај стадионот во Битола

Никола Поповски

Советот на Општина Центар ја избра Симоновска за нова претседателка

Заев: Лично поддржувам легализација на канабис

Никола Поповски

Чешка од 15 јуни ги отвора границите за 29 земји: Македонците ги нема на списокот

Проблем со навремено плаќање на режиските трошоци имаат една третина од домаќинствата

Stefanija Kuzmanovska

Трипуновски: Ќе постигнеме стандарди со цел волјата на граѓаните да се искаже на изборите