МАКЕДОНИЈА Хроника

Пронајдени кокаин и хероин кај лице со шпанска лична карта

Министерството за внатрешни работи соопшти дека полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога на 28.10.2020 околу 15.30 часот на ул. Цветан Димов во Скопје го приведоа Е.О.В. (35) со шпанска лична карта, кај кого бил пронајден кокаин и хероин.

Лицето е приведено и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, а запленето е и возилото „мерцедес“ што тој го управувал.

Поврзани вести

МЗ: Нови 45 излечени и еден починат во последните 24 часа

Спасовски: Од човечки аспект ѝ бил оставен простор на Јанкуловска да се поздрави со семејството

Никола Поповски

Во општина Карпош ќе се одржи Вело-родео за најмладите

Александар Петровски

Филипче: Носењето на заштитна опрема е задолжително, почнува казнувањето

СДСМ: Лицемерниот Мицкоски молчеше кога неговиот шеф тајно поставуваше споменици

Нов возен ред на ЈСП за првомајските празници

Берта Китинска