МАКЕДОНИЈА Хроника

Пронајдено тело на маж кој исчезнал во водите на Вардар

Денеска, нешто пред 16 часот во близина на селото Миравци, во Вардар, додека две лица, местеле мрежи во реката, едниот паднал и го снемало во водата, пренесе порталот Centar.mk. 

По неколку часовно пребарување од страна на надлежните служби, нешто пред 20 часот, мажот на возраст од 55 години е пронајден мртов од страна на жителите на селото и неговото тело е извлечено од водите на Вардар.

Лекар констатирал смрт, а врз телото ќе биде извршена и обдукција.

Повеќе детали се најавени за утре.

Поврзани вести

Винилхлорид мономерот од Охис подготвен за транспорт до конечната дестинација во Германија (ФОТО)

Александар Петровски

Петровска: Ќе бидеме ригорозни во спроведување на мерките и ќе се трудиме законот да биде спроведен подеднакво

Stefanija Kuzmanovska

Филипче со совети: Како правилно да се употребува маската? (ФОТО)

Берта Китинска

Спасовски: Сите кои имаат пензии од 5.000 денари и нагоре, да имаат најмалку 10.700 денари

Никола Поповски

Уставниот суд нема оформено предмет за владината одлука за пари за високообразовни установи

Stefanija Kuzmanovska

Брнабиќ: Македонците од 1 јуни ќе може да патуваат во Србија без тест за Ковид-19