МАКЕДОНИЈА

Пулмологија доби донација од 200 заштитни маски и 48 комплети постелнина

Двесте заштитни маски, како и перници, навлаки за перници, чаршафи и прекривки за 48 болнички кревети доби Универзитетската клиника за пулмологија и алергологија. Станува збор за донација од фирмата за постелнини „Студио Цаки – С”, информираа од Клиниката.

– Во моменти на пандемија од Ковид-19 потребно е вклучување на сите поединци и компании за што поуспешно справување со кризата и спречување на ширењето на вирусот, изјавија од фирмата и воедно им посакуваат на сите заболени што побрзо оздравување.

Поврзани вести

Мицкоски и Ахмети еден час разговарале во Собрание

Започнува постапката за изработка на нов ГУП на Град Скопје за 2022-2032

Влатко Зорба

(ВО ЖИВО) Прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче

Ковид 19: Излекувани 164 лица, нова препорка од Владата за Куманово, Прилеп и Тетово

Берта Китинска

Утре ќе има седница на Собранието ако се соберат потписи за реизбор на Талат Џафери

Заев-ЕБОР: Продолжува поддршката за реализација на проекти во патната и железничката инфраструктура

Берта Китинска