МАКЕДОНИЈА

„Рекет“: Утре ќе биде објавена пресудата во големата сала на Врховен суд

Пресудата за случајот „Рекет”, ќе биде објавена во големата сала на Врховниот суд на Република Македонија, инфомираат од Кривечен суд Скопје, од каде додаваат дека оваа одлука е донесена по барање на новинари.

На утрешното последно рочиште за „Рекет”, се очекува да присуствуваат голем број медиумски екипи. Првпат во историјата на државата ќе биде објавена пресуда против обвинител, односно против поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева.

Поврзани вести

Милошоски призна дека на матичната партија и е потребно освежување

Влатко Зорба

Одобрено обвинението против Меѓународен сојуз

Маричиќ: Вчерашниот самит беше чекор напред за нас

ИЈЗ: Во последните три недели константно се намалува бројот на смртни исходи на Ковид-19

Нотарите и адвокатите се дел од мерката за добивање 14 500 денари помош, тврди министерката Ангеловска

Отец Пимен: Не се случува ова само кај нас, ги применивме оние мерки што ги има целиот свет

Влатко Зорба