МАКЕДОНИЈА Хроника

Санкционирани 983 лица за неносење на маска

Во текот на изминатото деноноќие (23/24.10.2020) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење заштитни маски регистрирани се 983 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Поврзани вести

Брнз: Идниот Парламент и Влада се соочуваат со исклучителни одговорности и што ќе влијаат врз иднината на државата

Заев летува во Љубојно: Голема благодарност за гостопримството и одличната храна

Вкупно 620 лица денеска гласале во Кичево, Македонски Брод и Пласница

Состојбата со Ковид-19 станува се полоша, можни нови рестриктивни мерки

Александар Петровски

Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар фатен како дава поткуп

Влатко Зорба

Вработена на онкологија заразена со коронавирус

Берта Китинска