МАКЕДОНИЈА Политика

Сасоли: Да продолжиме со добриот напредок што С.Македонија го оствари кон пристапување во ЕУ

Претседателот на Европскиот Парламент, Давид Сасоли, преку Твитер го честита изборот на премиерот Зоран Заев и новата влада.

– Честитки до Зоран Заев за неговиот реизбор за премиер на Северна Македонија. Да продолжиме со добриот напредок што земјата го оствари кон пристапување во ЕУ. Европскиот Парламент секогаш ќе биде цврст поддржувач по овој пат, напиша Сасоли.

Поврзани вести

Алијанса за Албанци: Ако мандатар е Насер Зибери, ќе влеземе во влада со ДУИ

Влатко Зорба

Угостителските објекти ќе бидат отворени во првите денови од следната недела

Викендот без ДДВ нема да претставува ризик за ширење на коронавирусот, тврди Филипче

Берта Китинска

Заев за помошта на НАТО во време на пандемија: Веднаш бевме сведоци на силната солидарност од нашите сојузници

Влатко Зорба

Неделава се отвораат казината, Владата ги донесе протоколите за работа

СДСМ: Домашна картичка ќе добијат и над 4.300 здравствени работници ангажирани во справување со КОВИД-19