МАКЕДОНИЈА Скопје

Се намалува бројот на заболени: Во Чаир регистринаи 373 активни случаи

Во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 од нив, 63 се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)
• Чаир – 373
• Аеродром – 154
• Бутел – 167
• Гази Баба – 192
• Центар – 144
• Карпош – 158
• Сарај – 140
• Кисела Вода – 108
• Ѓорче Петров – 109
• Студеничани – 107
• Шуто Оризари – 91
• Арачиново – 50
• Илинден – 32
• Петровец – 17
• Чучер Сандево – 18
• Сопиште – 9
• Зелениково-8
• Странец – 2
• Нераспределен- 62

Податоци  од вчерашниот ден:

-Чаир – 402
-Аеродром – 155
-Бутел – 170
-Гази Баба – 201
-Центар – 149
-Карпош – 166
-Сарај – 150
-Кисела Вода – 110
– Ѓорче Петров – 115
-Студеничани – 107
-Шуто Оризари – 95
-Арачиново – 51
-Илинден – 35
-Петровец – 17
-Чучер Сандево – 18
-Сопиште – 9
-Зелениково-8
-Странец – 2
-Нераспределен- 0“, информираше Министерството за здравство.

Поврзани вести

Спасовски: Го решивме проблемот со стечајците, денес околу 12.000 стечајни работници добиваат по 8.000 денари

„Интермецо“ заработи казна од 6.000 евра

Никола Поповски

Планинарот од Скопје кој се изгуби на Шар Планина, најден утрово во бачило

Десет респираторни машини резервирани од УНДП доставени до болници во државава

Која е најмладата пратеничка во македонското собрание?

Променливо облачно, попладне дожд, грмежи и ветер

Stefanija Kuzmanovska