МАКЕДОНИЈА Хроника

Сечејќи дрва ја усмртил својата сопруга

Струмичката полиција во денешниот билтен објави дека дрво што го сечел селанец од с. Мокрево, струмичко паднало над неговата сопруга и таа починала на самото место.

„На 19.09.2020 околу 09.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во атар на с.Мокриево, струмичко, во нива на место викано „Длабока“, додека Д.Н. сечел дрва, едно од дрва паднало и ја повредило неговата сопруга Ж.Н.(59), при што таа починала на лице место“, соопштуваат од МВР.

Лекар констатирал смрт, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.

Поврзани вести

Заев: Лошо се изразив во разговорот од 2016, секој ден градам пријателски односи со коалициските партнери

Македонските танчери СВЕТСКИ ШАМПИОНИ во Латино Шоу

Влатко Зорба

Гужва на Ќафасан, се чека 30 минути

Берта Китинска

ЛИСТА: На овие места има најмногу активни случаи на коронавирус

Берта Китинска

Нивото на политичката дебата е се пониско и пониско

Христина Николовска

Протест на вработените во „Еурокомпозит“

Влатко Зорба