МАКЕДОНИЈА

Седум новозаразени во Психијатриската болница во Демир Хисар

Во изминатите 24 часа, Центарот за јавно здравје Битола регистрираше девет нови случаи на Ковид-19 во регионот. Седум од случаите се од Демир Хисар, а двајца се од Кичево.

Новите случаи во Демир Хисар се еден вработен и шест пациенти во Психијатриската болница, тие се на возраст од 27 до 61 година.

Новорегистрираните од Кичево се на возраст од 19 и 47 години, а едно од овие лица дава податок за контакт со веќе позитивни лица на ковид-19.

Поврзани вести

Временска прогноза: Денеска облачно со дожд

Влатко Зорба

Во еден ден изречени 359 казни за неносење маска

СДСМ: Просечната плата  од 2017 година бележи нагорен тренд и во изминатите две години се зголеми за над 4.000 денари

Никола Поповски

Шилегов: Универзална нема да се руши, ќе се реконструира

Никола Поповски

Средба на Димитров со австрискиот амбасадор Вуцас

Никола Поповски

Од вкупниот број на новозаразени со Ковид-19, 31% имале контакт со потврден случај

Никола Поповски