МАКЕДОНИЈА

Северна Македонија продолжува по правиот пат кон европска држава, изјави Спасовски

„Република Северна Македонија продолжува по правиот пат кон европска држава“, изјавина денешната прес-конференција претседателот на владата, Оливер Спасовски.

„ Организиравме мирни, фер, демократски и европски избори. Овие избори ќе влезат во историјата, тие беасе организирани  со добра здравствена заштита. Пред нас е период на создавање функционални институции, изјави Спасовски.

Поврзани вести

По дождот, сонце и повисоки температури

Заев за „Јуроњуз“: Делови од Договорот од Преспа се поврзани со отворањето на поглавјата на преговори на Северна Македонија со ЕУ

Maja_Serafimova

Загина мотоциклист по судир со камион во Гази Баба

Бернс: Преспанскиот договор не е само името, туку и креирање можности за луѓето од земјата и од регионот

Никола Поповски

Брзите тестови за антитела и за присуство на КОВИД-19 се уште се предмет на евалуација и не се препорачуваат од СЗО

Влатко Зорба

Понеделник неработен ден за сите граѓани во земјава