МАКЕДОНИЈА

Шекеринска ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска и утре ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција.

Шекеринска, како што соопшти Министерството за одбрана, ќе говори на панелот „Нарушување на перцепцијата за подобро лидерство”.

Во рамки на конференцијата Шекеринска ќе учествува на неформалната средба на министрите за одбрана која ја организира германската министерка Анегрет Крамп-Каренбауер.

Минхенската безбедносна конференција е една од најзначајните глобални конференции посветени на безбедноста и одбраната на која оваа година ќе учествуваат над 500 светски лидери, претседатели, премиери, министри, претставници на бизнис-секторот, невладиниот сектор и академската заедница.

Поврзани вести

Кој е Сашо Јанакиевски, сопственик на „Еко клуб“ и миленик на Орбан?

Александар Тодески

Минус 11 степени во Берово, во Маврово 11 сантиметри снег

Stefanija Kuzmanovska

Северна Македонија е на 82 место на Глобалниот индекс за конкурентност

user3

Автобусот на „Дурмо турс“ имал вграден уред со кој се манипулирала брзината на движење

Ивана Рамаданова

Службеник на Општина Карпош нападнат за време на јавната презентација на ДУП-от за Трнодол, има и материјална штета

Влатко Зорба

Заев: Продолжуваме со реформи за уште повеќе аргументи на ЕУ

Ивана Рамаданова