МАКЕДОНИЈА Политика

Шекеринска: Техничка Влада- затоа што ние ги почитуваме законите, затоа што ние ги исполнуваме договорите

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил напиша:

-Техничка Влада- затоа што ние ги почитуваме законите, затоа што ние ги исполнуваме договорите. Затоа што ние работиме за граѓаните. Успехот со НАТО е нашиот ветар во грб за понатамошни успеси. Честитки за сите кои придонесоа денешниот интензивен ден да заврши како што доликува на една слободна и демократска земја.

 

Поврзани вести

Ромите се предност, а не адут во преговорите за членство во ЕУ

Влатко Зорба

Ако сте се определиле за кандидат за мандатар, би било чесно за тоа да се кандидирате, вели Мицкоски

Влатко Зорба

Влада: Хотели со над 50 легла да се јават на јавен повик за да бидат државен карантин

Канал 5: Михајлоски не сакал да биде заразен од коронавирусот, а уште помалку да зарази трети лица

Берта Китинска

Заев: Треба сите да се промениме, сите да се реформираме

Влатко Зорба

Игротеките бараат дозвола од државата да почнат со работа под посебни протоколи