ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Силното невреме во Скопје, откорна покриви од згради (ГАЛЕРИЈА)

По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците.

Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски одреди“, помеѓу Порта Влае и Карпош 4. Во Кисела Вода пак, ветерoт откронал дрво. Управата за хидрометоролошки работи најави дека денеска и в петок се очекува претежно облачно време со врнежи од дожд и силни ветрови, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Личните карти и возачките дозволи ќе се доставуваат на домашна адреса

Ванчева: Мизрахи беше разрешена затоа што не го почитуваше Уставот

Viktor Jovanov

ДКСК по разгледување на пријава за корупција утврдила неправилности во јавна набавка за изборен материјал

Влатко Зорба

Шахпаска: ВМРО-ДПМНЕ да се согласат со зголемување на платите и законот за армијата, па да одиме на избори

Viktor Jovanov

Сопругата на Пендаровски Ѓоргиевска на Самит во Кенија: Јас немам моќ да ги менувам законите, но би можела да работам на подигање на свеста за проблемите.

Влатко Зорба

Заев: Северна Македонија ќе испорача уште повеќе аргументи одложената позитивна одлука за преговори да дојде колку што е можно поскоро

Никола Поповски