ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Силното невреме во Скопје, откорна покриви од згради (ГАЛЕРИЈА)

По синоќешното невреме, при што ветерот откорна неколку кровови и дрвја, екипите на Град Скопје до раните утински часови ги расчистуваа улиците.

Силниот ветер кој веќе половина час дува во Скопје однесе покрив од зграда на булеварот „Партизнаски одреди“, помеѓу Порта Влае и Карпош 4. Во Кисела Вода пак, ветерoт откронал дрво. Управата за хидрометоролошки работи најави дека денеска и в петок се очекува претежно облачно време со врнежи од дожд и силни ветрови, а на планините и на некои повисоки места од снег.

Фото: Борче Поповски

Поврзани вести

Препораката продолжува и неделава, нови случаи на коронавирус нема

Биста на Никола Мартиноски ќе биде откриена во Букурешт

Нови мерни станици за PM10 честички во Лисиче, Гостивар, Кичево, Велес 2 и Кавадарци

Никола Поповски

Власта преку буџетот за 2020 година, владата ќе се обиде да ги задржи младите во земјава

Кочовска: Ќе обезбедиме 600 милиони евра, но и тие нема да се доволни за покривање на штетите од коронавирусот

Viktor Jovanov

Сасоли: Заслугите на С. Македонија се признати, сега имаме задача да продолжиме по овој пат