МАКЕДОНИЈА Хроника

Скопјанец нападнат од контролор на ЈСП

Скопјанец на возраст од 57 години пријавил дека контролор го истуркал и физички го нападнал.

Како што стои во билтенот на МВР, вчера во 15.40 часот во СВР Скопје, А.А.(57) од Скопје пријавил дека околу 15.25 часот во автобус бр.35 на ЈСП, на автобуска постојка на бул.„Крсте Мисирков“, бил истуркан од автобусот и физички нападнат од едно лице кое се претставило дека е контролор во ЈСП.

Се работи на расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Поврзани вести

Одбраната за обвинетите за „27 април“ побара укинување на пресудата и враќање на постапката

Филипче: Патниците кои доаѓаат од критичните региони да се придржуваат до препораките во упатството

Берта Китинска

Кои се препораките за пациентите со малигни заболувања и лица од особен ризик поврзани со КОВИД-19

Влатко Зорба

Османи: Би сакале да продолжиме со СДСМ

Два земјотреса утрово го стресоа Штип

Го стопираше сообраќајот и сред бел ден си украде бекатон плочки (ВИДЕО)