Скопје

Чаир се уште на врвот по бројот на заболени од Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1627 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19  од кои во 30 случаи се од Скопје.

• Чаир – 152
• Аеродром – 132
• Бутел – 65
• Гази Баба – 103
• Центар – 98
• Карпош – 108
• Сарај – 44
• Кисела Вода – 96
• Ѓорче Петров – 73
• Студеничани – 35
• Шуто Оризари – 81
• Арачиново – 19
• Илинден – 17
• Петровец – 8
• Чучер Сандево – 8
• Сопиште – 10
• Зелениково- 5
• Странец – 3

Поврзани вести

Шилегов: Стационарот „Лајка“ е готов, отворање после избори (ФОТО)

Ново зеленило доби паркот во Железара (ФОТО)

Берта Китинска

Шилегов: Непочитувањето на протоколите ќе не врати назад во услови на карантин

Берта Китинска

Во општина Карпош ќе се одржи Вело-родео за најмладите

Александар Петровски

Пожарникарите ќе добиваат 20 отсто повисока плата

Берта Китинска

Општина Аеродром ослободи одредени категории родители од плаќање месечен надоместок за градинка

Берта Китинска