Скопје

Карпош и Центар со над 500 заболени лица со Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19, од кои 172 се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје).

• Чаир – 167
• Гази Баба – 420
• Аеродром – 656
• Карпош – 522
• Центар – 507
• Кисела Вода – 395
• Ѓорче Петров – 276
• Бутел – 140
• Шуто Оризари – 25
• Студеничани – 7
• Сарај – 21
• Арачиново – 10
• Илинден – 61
• Сопиште – 27
• Чучер Сандево – 14
• Петровец –20
• Зелениково – 8
• Странец – 22
• Нераспределен- 90.

Поврзани вести

Шилегов најавува ригорозни казни за несоодветно фрлање отпад низ градот

Берта Китинска

Забрана за сушење алишта во дворови со поглед кон улици или плоштади во Ѓорче Петров

Полицајци на велосипеди спречиле десетчлена банда која ограбувала во близина на Олимпискиот базен

Никола Поповски

Симболично новогодишно украсување во Карпош, поголемиот дел од средствата сепренаменуваат за прочистувачи на воздух

Влатко Зорба

СДСМ: Проширен и реконструиран патот Волково – Кучково, градиме модерна инфраструктура во општина Ѓорче Петров

Град Скопје е подготвен да им помогне на жителите на градот Измир кои денеска беа погодени од силен земјотрес

Берта Китинска