Скопје

Казни за несовесните возачи кои паркираат по паркови и шеталишта

Инспекторатот на Град Скопје, денеска санкционираше непрописно паркирани возила на јавната површина во паркот „Ибни Пајко“.

-На овој потег се забележани поголем број несовесни возачи кои го злоупотребиле јавниот простор за да ги паркираат своите возила, иако на оваа локација паркирањето е забрането.Затекнатите прекршители се опоменати и им е изречена глоба, велат од Град Скопје.

Поврзани вести

ФОТО: Автобус на ЈСП преполн во време кога бележиме рекорден број на заразени

Берта Китинска

Општина Карпош: Mешовити патроли ќе мапирааат различни облици на насилно однесување низ населбите

Берта Китинска

Салиу: Некој упорно се труди да впере прст кон една етничка групација како дежурен кривец за се што не чини во државава

Влатко Зорба

Сообраќен метеж во центарот на Скопје (фото)

Берта Китинска

Бардовци доби нова градинка со има капацитет за згрижување на 78 деца

Берта Китинска

Се урива објектот кај Mавровка, сопственикот ќе тужи во Стразбур

Берта Китинска