Скопје

Ново зелено катче во општина Аеродром

Зад ТЦ Бисер е подигнат нов парк на површина од 4800 м².

-Со комплетно нов тревник и систем за полевање со прскалки. Во соработка со општината поставени се и нови клупи и детски реквизити, што ја прави оваа површина идеална за уживање, велат од ЈП „Паркови и зеленило“ .

Поврзани вести

Четири години од невремето во Скопје кое однесе 22 животи

Берта Китинска

Проектот за салата „Партизан“ во Карпош 4 во завршна фаза

Влатко Зорба

В недела автобусите на ЈСП ќе сообраќаат со изменет режим

Берта Китинска

Шилегов го раскина договорот за тунелите под Кале: „Сериозноста на проектот не трпи импровизација“

Никола Поповски

Утре без струја дел од корисниците во Карпош и Чучер Сандево

Александар Петровски

Викенд трка на новата велосипедска патека на Водно

Берта Китинска