Скопје

Од утре нема да важи бесплатниот јавен превоз за возрасни лица

ЈСП Скопје информира дека од утре, вторник (2.06.2020 год) нема да важи бесплатното користење на јавниот превоз за возрасни лица (жени со/над 62 год, мажи со/над 64 год) во вторник, петок, сабота и недела.

ЈСП апелира на рационално користење на превозот и на задолжително носење на заштитна опрема согласно уредбите за заштита од Ковид 19.

Поврзани вести

Град Скопје: За два дена пристигнати 150 апликации за инвертери, најмногу од Кисела Вода

„Правда за Кољо“ по вторпат низ улиците на Скопје: „Ако пресудата е само три години, каква порака даваме на младите?“

Чаир има повеќе активни случаи со коронавирус од Штип

Од денеска изменет сообраќаен режим на патот Хиподром-Стенковец

Новите автобуси на ЈСП на пат кон Скопје (ФОТО)

ДПИ го затвори патувачкиот луна парк во Кисела Вода