Скопје

Скопската „Baby Zoo“ е отворена за посетители

Скопската „Baby Zoo“ е отворена за посетители, соопштија од Град Скопје.

Таа ќе биде омилено катче на најмалите – затоа што е место каде што можат да погалат и да нахранат животинче, а со тоа да научат и за негата на овие прекрасни суштества.

Заедно создаваме емпатија кон животните и ги учиме дечињата да им пружат многу љубов, велат од Градот.

Baby Zoo ce наоѓа во ЗОО Скопје и е отворена од 10:00-18:00

Поврзани вести

Општина Карпош: Двосменска работа за одржување на зеленилото

Само 7 слуачи на Ковид 19, денеска регистрирани во Скопје

Берта Китинска

Долги колони возила во Автокоманда

Берта Китинска

Град Скопје продолжува со отстранување билборди

Влатко Зорба

Стартува дезинфекција на школите во Карпош

Александар Петровски

Во Скопје за една недела „пајакот“ крена 131 непрописно паркирано возило

Александар Петровски