Скопје

Трибина за иднината на Универзалната сала

Градот Скопје денеска во паркот на МКЦ ќе организира трибина во врска со идните планови за Универзалната сала.

На трибината ќе учествуваат претставници на државни и културни институции, здруженија на граѓани од областа на културата, спортот, архитектурата и други., како и организатори на фестивали и културни манифестации што се организирале во Универзалната сала.

Поврзани вести

Контроли на градските инспектори за спречување на фрлање на кабаст отпад во Карпош и Чаир

Влатко Зорба

Викенд трка на новата велосипедска патека на Водно

Берта Китинска

Поднесени се 1.350 апликации за субвенции за инвертери, остануваат средства за уште околу 4.000

Влатко Зорба

Шилегов: Ако еднострано ги раскиневме договорите за галиите, тоа ќе не чинеше 6 милиони евра

Никола Поповски

Чаир, Гази Баба и Бутел со најмногу активни заболени од Ковид 19

Берта Китинска

Без струја утре дел од Карпош

Влатко Зорба