Скопје

Во Аеродром регистрирани 166, а во Кисела Вода 114 активни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 , од нив 83 лица се од Скопје.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

• Чаир – 360
• Аеродром – 166
• Бутел – 156
• Гази Баба – 210
• Центар – 156
• Карпош – 153
• Сарај – 140
• Кисела Вода – 114
• Ѓорче Петров – 111
• Студеничани – 121
• Шуто Оризари – 89
• Арачиново – 46
• Илинден – 34
• Петровец – 18
• Чучер Сандево – 18
• Сопиште – 7
• Зелениково- 13
• Странец – 5
• Нераспределен- 11

Поврзани вести

Пазарниот инспекторат издаде решение за затворање на лаунџ барот „Мош“

Stefanija Kuzmanovska

Инспектори трагаат по одложувачот на медицински отпад кај салата Борис Трајковски

Берта Китинска

Град Скопје: За два дена пристигнати 150 апликации за инвертери, најмногу од Кисела Вода

Мирко Попов: Сегашната Универзална сала е ругло на градот, треба да се урне и да се изгради нов објект

Аеродром со најголем број активни преносители на вирусот

Берта Китинска

Поставени уреди за надзор на квалитетот на воздухот во Скопје

Берта Китинска