МАКЕДОНИЈА Хроника

Со полесни повреди се здобил 50-годишниот маж во сообраќајката во Велес

Повредениот во сообраќајката што попладнево се случи во Велес се здобил со лесни повреди. Укажана му е лекарска помош во Општата болница во Велес.

Како што информираа од Службата за итна медицинска помош при Здравствениот дом во Велес, станува збор за 50-годишен маж кој се здобил со посекотина на фронталната коска над десното око.

Собраќајната незгода се случи во 14.40 часот кај Трговскиот центар меѓу автомобил и мопед при што повреден е возачот на мопедот.

– Полицијата ги утврдила причините за сообраќајката незгода, информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски.

Поврзани вести

Гаф на ВМРО-ДПМНЕ: Почна со прес за непотизам, па „чекај, чекај…“ (ВИДЕО)

Димитров: Како држава и регион имаме незавршена работа со Европската Унија

Филипче: Од следната недела ќе почне и распоредување на пациентите од ГОБ „8 септември“ на Инфективната клиника

Железничка несреќа кај велешко Ногаевци – еден загинат и четворица повредени

Берта Китинска

Починатата родилка од Охрид и починатиот маж од Битола немале Ковид – 19

Влатко Зорба

ГАЛЕРИЈА: Партиите на средба за Законот за Јавно обвинителство