ВИДЕО/ФОТО МАКЕДОНИЈА

Со строго придржување до протоколите, рестораните и кафулињата ги отворија вратите за гостите (ФОТО)

По пауза од два и пол месеци заради пандемијата со коронавирусот, кафулињата и рестораните денеска почнаа со работа.

Со строго придржување до мерките, со маси распоредени на два метра растојание, келнерите со маски, на секоја маса средство за дезинфекција и редарска служба на влезот на локалот.

Најголеми реакции и меѓу угостителите и во јавноста предизвика делот од Протоколот со кој се предвидува на маса со четири столици да може исклучиво да седат само членови на исто семејство.

ФОТО: Борче Поповски

Поврзани вести

Камиловски: Ќе формираме партија со тврди промакедонски ставови

Заев: ВМРО-ДПМНЕ итно да престане со опасните предизборни активности, со организирање средби на кои не се почитуваат мерките

Еко активисти со протестно дефиле побараа затворање на депонијата Русино

Влатко Зорба

Да се дополнат владините мерки за спречување коронавирус, бараат од ЕДЕН

Берта Китинска

ЦУК: Во Дебар и Центар Жупа се затвораат сите институции и економски субјекти

Македонецот кој прв ја прими вакцината против Ковид 19 се чувствува добро