МАКЕДОНИЈА Хроника

Со украдена картичка вадел пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Н.П.(35) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

На 28.04., на 06.05. и на 11.05.2020 на банкомат на ул,,Маршал Тито“ во Струга, пријавениот, со платежна картичка одземена од Г.П.(68) од Струга, подигнал парични средства во вкупна вредност од 22.000 денари.

Поврзани вести

Магла на повеќе патни правци

Се преврте автомобил кај поранешна велешка Порцеланка, повредено четиричлено семејство

ЈП „Паркови и зеленило“ продолжи со акцијата за чистење на езерцето во Градскиот парк во Скопје

Починат гостиварец донесен во болница

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ спроведува црна медиумска кампања против државата

Берта Китинска

Спасовски: Оваа ковид-битка е добра лекција за понатамошниот живот, колку е вредно здравјето, колку е вредно семејството

Никола Поповски