МАКЕДОНИЈА

Сомнителната патничка од Милано нема корона вирус

Резулататите од тесетирањето на коронавирус кај патничката од Милано се негативни, соопшти Министерството за здравство.

Министерството за здравство на својата веб страница објави дека се негативни резултатите на пациентката која синоќа беше тестирана на коронавирус.Како што објавија вчера од министерството, патничка пристигнала завчера со попладневен лет од Милано во Скопје.

Во последните два дена во Инфективната клиника во Скопје беа извршени три тестирања на коронавирусот и сите дадоа негативни резултати.

Поврзани вести

На Клиниката за гинекологија во Скопје се породила родилка позитивна на коронавирус

Влатко Зорба

Ристовски: ВМРО-ДПМНЕ остави хаос во Министерството за правда

Општина Карпош: ДУП–от З 04 БЛОК 2 е во согласност со новиот закон за урбано зеленило

Казнети 478 лица за неносење заштитна маска во изминатото деноноќие

Поранешниот градоначалник на Центар, Тодоровиќ денеска сведок во „Рекет“

Берта Китинска

Стевановиќ: Периодов на Инфективната клиника нема пациенти со тешка клиничка слика, луѓето почнаа сериозно да ја сфаќаат ситуацијата