МАКЕДОНИЈА

Сончево и топло со слаб северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени.

Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд. Значителна промена на временската состојба се очекува од четврток, кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со врнежи од дожд, а дневната температура дополнително ќе опадне за уште 5-7 степени.

Поврзани вести

Филипче: Ќе немаат ефект мерките доколку дозволиме излегување на малите деца надвор, макар и со еден родител

Манчевски: Планот е до 2025 сите градови да бидат покриени со 5Г сигнал

Влатко Зорба

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да каже колку заработил Мицкоски од бизнисот со хидроцентралите

user4

Регистрирани 1.600 заболени од грип во државава

Влатко Зорба

Шар Планина и Осоговски планини – две нови заштитени подрачја во државата

Новинар до Филипче: Дали може да се реновира дома поради коронавирусот?

Влатко Зорба