МАКЕДОНИЈА Хроника

Сообраќајка на патот Тетово-Гостивар, повредени две лица

Две лица се повредени во сообраќајна незгода на автопатот Тетово-Гостивар по излетување на возило од коловозната лента. Соообраќајката се случила околу 15 часот и 20 минути на автопатот во близина на клучката за Жеровјане, поради што во прекин е сообраќајот и и возилата се пренасочуваат по околните патиша.

– Патничко моторно возило „фокус“ со гостиварски таблици излетало од коловоз, удрило во заштитната ограда и се превртело. Во незгодата две лица, маж и жена се повредени и пренесени во тетовската клиничка болница, информира Марјан Јосифоски, портпаролот на СВР Тетово.

Поради сообраќајката започнат е и увид на местото. 

Поврзани вести

Сопружниците кај кои е констатиран коронавирусот се од општина Центар Жупа

Адвокатката на Јанева: Немаме поднесено никаква формална понуда за спогодба

Влатко Зорба

МЗ: Видеото со папагалите беше пародија, ставот на министерот останува

Никола Поповски

Тасевски за декларацијата на Бугарија: Нема договор кога едната страна покажува сила

Александар Петровски

Ристовски: Обвинителството добро си ја врши работата, изгледа на некој тоа му смета

Viktor Jovanov

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ пласира лажни вести, Форбс не ја направил листата на безбедни земји во време на пандемијата