МАКЕДОНИЈА

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по суви коловози

Сообраќајот на патиштата се одвива непречено, по суви коловози, соопшти Автомото сојузот.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Поврзани вести

МВР: Медиумите да не изнесуваат невистини, жената со коронавирус вчера се вратила од Италија

Александар Тодески

На отворено, со маски на лицето и дистанца учениците се навикнуваат на новите правила

Берта Китинска

Пандемијата ја одложи и сезонската линија Белград – Скопје – Солун

Влатко Зорба

ЗНМ ги осуди нападите врз новинарите Бурнс и Златев

Шилегов на трибина ги презентираше резултатите од својата двегодишна работа

Христина Николовска

Мицкоски: Кога ќе треба да се критикува Филипче – ќе го критикуваме, навистина не знам што се случува со набавката на респиратори