МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Државните функционери ќе земаат минимална плата

За секоја мерка да стапи во функција ќе се донесат Уредби во кој јасно ќе бидат утврдени сите чекори., изјави  техничкиот премиер Оливер Спасовски.

Ппремиерот, претседателот, министрите, директорите, градоначалниците два месеци ќе земаат минимална плата, а сите именувани членови на управни и надзорни одбори, како и на Советите на општините два месеци нема да земаат никаков надоместок,јавната администрација останува со истите примања, изјави Спасовски.

Поврзани вести

УЈП почна со исплата на парични средства по основ на МојДДВ

Влатко Зорба

Министерката Апостолска: Владините економски политики се концепирани

Влатко Зорба

Автобусот на „Дурмо турс“ имал вграден уред со кој се манипулирала брзината на движење

Ивана Рамаданова

Течат роковите за собирање потписи и увид во Избирачкиот список за изборите на 12 април

Берта Китинска

Одлука за избори по препораките на комисијата за заразни болести

Благајничката на Камчеви не го видела Боки 13 во домот на Орце кога ги броеле парите

Влатко Зорба