МАКЕДОНИЈА

Спасовски е хоспитализиран, состојбата му е стабилна, вели Филипче

-Вчера министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски беше примен на Инфективната клиника поради покачена температура, но нема компликации. Неговата состојба е стабилна,  изјави министерот за здравство Венко Филипче.

Воедно министерот за здравство изајви дека на клиниките има  доволно болнички кревети и медицински кадар.

Поврзани вести

На Керим ќе му се суди за неплаќање на извршени услуги

Скопјани избегаа од карантин и го наполнија Охрид

Александар Петровски

„Креативна Европа“ – семинар за промоција на културната соработка на Западен Балкан

Берта Китинска

Заев: На овој ден пред две години 609.813 македонски граѓани го заокружија изборот „ЗА“

Никола Поповски

Врховен ќе расправа за првите пресуди на СЈО

Влатко Зорба

Царовска: Секое застарување на судските предмети ќе значи директно разрешување на судиите