МАКЕДОНИЈА

Спасовски и Османи ќе престојува во работна посета на Брисел

Владина делегација предводена од премиерот Оливер Спасовски и вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи, денеска и утре ќе престојува во работна посета на Брисел.

Премиерот Спасовски ќе има обраќање на Меѓународната донаторска конференција „Заедно за Албанија“ во Европската Комисија, а ќе се сретне и со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, претседателот на Европскиот Парламент Давид Мариа Сасоли, претседателката на Европската Комисија Урсула Фон Дер Лејен, како и комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија Оливер Вархеји.

Поврзани вести

Ивановски: Институциите кои требаше да го изградат владеењето на правото, доведоа до негово рушење

Viktor Jovanov

Пикот на заразени се очекува да биде околу 1700, од денеска почнува лекувањето со крвна плазма

Берта Китинска

Нови 12 лица позитивни на Ковид-19 во земјава

Берта Китинска

ГАЛЕРИЈА: Јанева, Фетаи, Боки 13, Трамп, Макрон и „Жолтите елеци“ на Вевчанскиот карневал

Влатко Зорба

Овие три македонски града имаат навјвисока стапка на заразени со Ковид -19

2.600 граѓани направиле увид во Избирачкиот список