МАКЕДОНИЈА Политика

Спасовски: Јас не видов став на Мицкоски по кое било важно прашање за државата

Техничкиот премиер и носител на ИЕ2 на СДСМ, Оливер Спасовски за емисијата „Само вистина“, изјави дека на овие избори нема избор.

„Едната опција е коалицијата „Можеме“ која што гарантира јасна перспектива, јасна визија за тоа што е направено и каде треба да се движи државата, а другата опција е сигурна опасност, враќање назад и враќање кон опасноста“, вели Спасовски.

Според него, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ покажуваат конзистентност само во една работа – немањето ставови.

„Јас не видов во изминатите три години по кои важни прашања за државата Мицкоски имаше став, освен по тоа дека треба да ги штити криминалците и да опстојува на режимската политика. На една од лидерските средби Мицкоски го пренесе ставот дека тој и партијата до крај ја поддржуваат Комисијата за заразни болести во справување со кризата, за да после два дена го смени мислењето.

Поврзани вести

Изминатата недела процентот на новозаболени од ковид-19 е падна на 7,5 отсто

Берта Китинска

Јанева останува во куќен притвор

Многу од традиционалните работни места ќе исчезнат, но со дигитализацијата се отвораат нови, вели Заев

Берта Китинска

Се преврте патничко возило на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“

Никола Поповски

ЕБОР обезбеди два милиони евра за енергетска ефикасност на домовите

Берта Китинска

Затворен аеродромот „Свети Апостол Павле“ Охрид